  • BFC236551332
BFC236551332
advertisement
Manufacturer No:
BFC236551332
HK JDW NO:
886-BFC236551332
Datasheet:
BFC236551332
Description:
MKT365 3300pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236551332
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    3.9878mm