  • BFC234761472
BFC234761472
advertisement
Manufacturer No:
BFC234761472
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC234761472
Description:
KT 347 4.7nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC234761472
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    KT 347
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Size Code
    5324
  • Height
    13.5mm
  • Length
    13.5mm
  • Width
    6mm