  • BFC234751683
BFC234751683
advertisement
Manufacturer No:
BFC234751683
HK JDW NO:
886-BFC234751683
Description:
68nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 125V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC234751683
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 125
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Length
    27mm