  • BFC234720394
BFC234720394
advertisement
Manufacturer No:
BFC234720394
Manufacturer:
Vishay / BCcomponents
HK JDW NO:
886-BFC234720394
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
390nF Film Capacitor 20% Radial Radial 100V-DC 50V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC234720394
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    390nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Diameter
    10mm
  • Length
    27mm