  • BFC233864184
BFC233864184
advertisement
Manufacturer No:
BFC233864184
HK JDW NO:
886-BFC233864184
Datasheet:
BFC233864184
Description:
MKP338 6 0.18μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233864184
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKP338 6
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height
    23mm
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    13mm