  • BFC233864124
BFC233864124
advertisement
Manufacturer No:
BFC233864124
HK JDW NO:
886-BFC233864124
Datasheet:
BFC233864124
Description:
MKP338 6 0.12μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233864124
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    7.800003g
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKP338 6
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height
    22mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    11.9888mm