  • BFC233843473
BFC233843473
advertisement
Manufacturer No:
BFC233843473
HK JDW NO:
886-BFC233843473
Datasheet:
BFC233843473
Description:
MKP338 4 0.047μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 800V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233843473
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKP338 4
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    1.516 38.50mm
  • Length
    43.0022mm
  • Width
    21.4884mm