  • BFC233817224
BFC233817224
advertisement
Manufacturer No:
BFC233817224
HK JDW NO:
886-BFC233817224
Datasheet:
BFC233817224
Description:
MKP338 1 0.22μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 440V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233817224
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    6.800002g
  • Operating Temperature
    -50°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    MKP338 1
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -50°C
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    19.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    26mm
  • Width
    10.0076mm