  • BFC233550153
BFC233550153
advertisement
Manufacturer No:
BFC233550153
HK JDW NO:
886-BFC233550153
Description:
15nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233550153
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V