  • BFC233450474
BFC233450474
advertisement
Manufacturer No:
BFC233450474
HK JDW NO:
886-BFC233450474
Datasheet:
BFC233450474
Description:
MKT334 0.47μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 275V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233450474
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT334
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.394W 17.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Long Life
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    10.0076mm