  • BFC233410334
BFC233410334
advertisement
Manufacturer No:
BFC233410334
HK JDW NO:
886-BFC233410334
Datasheet:
BFC233410334
Description:
MKT334 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 275V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233410334
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT334
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Long Life
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    8.509mm