  • BFC230361153
BFC230361153
advertisement
Manufacturer No:
BFC230361153
HK JDW NO:
886-BFC230361153
Datasheet:
BFC230361153
Description:
MKT303 0.015μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC230361153
    Polyester, Metallized
  • Weight
    500.000539mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.193W 12.50mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height
    9.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.378 9.60mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.9022mm