  • BFC230354334
BFC230354334
advertisement
Manufacturer No:
BFC230354334
HK JDW NO:
886-BFC230354334
Datasheet:
BFC230354334
Description:
MKT303 0.33μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 100V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC230354334
    Polyester, Metallized
  • Weight
    799.995193mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.213W 17.50mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    10.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.398 10.10mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.4mm