  • BFC230342334
BFC230342334
advertisement
Manufacturer No:
BFC230342334
HK JDW NO:
886-BFC230342334
Datasheet:
BFC230342334
Description:
MKT303 0.33μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC230342334
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height
    9.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.366 9.30mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.5974mm