  • BF025016WC50036BJ2
BF025016WC50036BJ2
advertisement
Manufacturer No:
BF025016WC50036BJ2
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-BF025016WC50036BJ2
Package:
Axial, Can
Description:
TOF 50pF 9000V 9kV Ceramic Capacitor ±10% R85 0.984Diax0.630W 25.00mmx16.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
BF025016WC50036BJ2
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    TOF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.984Diax0.630W 25.00mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    9000V 9kV
  • Capacitance
    50pF