  • BF016010BE12033BH1
BF016010BE12033BH1
advertisement
Manufacturer No:
BF016010BE12033BH1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-BF016010BE12033BH1
Package:
Axial, Can
Description:
TOF 12pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% R42 0.630Diax0.394W 16.00mmx10.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
BF016010BE12033BH1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TOF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.630Diax0.394W 16.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R42
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    12pF
  • Lead Style
    Straight
  • Width
    10.0076mm