  • BBPY00160808100Y00
BBPY00160808100Y00
advertisement
Manufacturer No:
BBPY00160808100Y00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
HK JDW NO:
156-BBPY00160808100Y00
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
EMI BEAD FILETER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BBPY00160808100Y00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    20mOhm
  • Current Rating (Max)
    4A
  • Impedance @ Frequency
    10Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm