  • BB-SD-15B-12
BB-SD-15B-12
advertisement
Manufacturer No:
BB-SD-15B-12
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-BB-SD-15B-12
Package:
Datasheet:
BB-SD-15B-12
Description:
Quantity:
In Stock : 10279
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BB-SD-15B-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    SD-15 (15W)
  • Size / Dimension
    3.07Lx2.01W x 1.10 H 78.0mmx51.0mmx28.0mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    1.25A