  • BB-MDR-60-24
BB-MDR-60-24
advertisement
Manufacturer No:
BB-MDR-60-24
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-BB-MDR-60-24
Package:
Datasheet:
BB-MDR-60-24
Description:
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BB-MDR-60-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    MDR-60 (60W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.57W x 3.54 H 100.0mmx40mmx90.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, TUVgs
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC