  • BB-MDR-40-5
BB-MDR-40-5
advertisement
Manufacturer No:
BB-MDR-40-5
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-BB-MDR-40-5
Package:
Datasheet:
BB-MDR-40-5
Description:
Quantity:
In Stock : 11194
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BB-MDR-40-5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    MDR-40 (40W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.57W x 3.54 H 100.0mmx40mmx90.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, TUVgs
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC