  • BATTU-12.7/6.1-A1-2-32MM
BATTU-12.7/6.1-A1-2-32MM
advertisement
Manufacturer No:
BATTU-12.7/6.1-A1-2-32MM
HK JDW NO:
798-BATTU-12.7/6.1-A1-2-32MM
Package:
Description:
HEATSHRINK 1/2" X 0.105' RED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BATTU-12.7/6.1-A1-2-32MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    BATTU
  • Feature
    Adhesive Lined, Flame Retardant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Color
    Red
  • Shrinkage Ratio
    2 to 1
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Length
    0.105' 32.00mm 1.26
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.500 (12.70mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.240 (6.10mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.043 1.09mm