  • #B953AS-561M=P3
#B953AS-561M=P3
advertisement
Manufacturer No:
#B953AS-561M=P3
HK JDW NO:
535-#B953AS-561M=P3
Datasheet:
#B953AS-561M=P3
Step5Bar-code shipping tag
#B953AS-561M=P3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.504Lx0.504W 12.80mmx12.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating
    640mA
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    620mA
  • Rated Current-Max
    0.64A
  • Height Seated (Max)
    0.268 6.80mm