  • #B952AS-H-180M=P3
#B952AS-H-180M=P3
advertisement
Manufacturer No:
#B952AS-H-180M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-#B952AS-H-180M=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
#B952AS-H-180M=P3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
#B952AS-H-180M=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.409Lx0.409W 10.40mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    2A
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    79mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.7A
  • Rated Current-Max
    2A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm