  • B84742A0036R190
B84742A0036R190
advertisement
Manufacturer No:
B84742A0036R190
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B84742A0036R190
Package:
Datasheet:
B84742A0036R190
Description:
LINE FLTR 1KVDC 500VAC 36A CHASS
Step5Bar-code shipping tag
B84742A0036R190
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Photovoltaic Inverter
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Configuration
    Single Stage
  • Current
    36A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C