  • B84143V0040R230
B84143V0040R230
advertisement
Manufacturer No:
B84143V0040R230
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B84143V0040R230
Package:
Datasheet:
B84143V0040R230
Description:
LINE FILTER 40A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
B84143V0040R230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    B84143V
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Approval Agency
    cURus
  • Configuration
    Single Stage
  • Current
    40A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    300V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    520V