  • B84143D0120R127
B84143D0120R127
advertisement
Manufacturer No:
B84143D0120R127
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B84143D0120R127
Package:
Datasheet:
B84143D0120R127
Description:
Power Line Filters 3-LEITER EMV-FILTER 120A 520/300V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B84143D0120R127
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Terminal Block
  • Current Rating
    120A
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC
  • Physical Dimension
    L380.0XB125.0XH226.0 (mm)/L14.961XB4.921XH8.898 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Max Voltage Rating (AC)
    530V
  • Filter Type
    THREE PHASE EMI FILTER
  • Current Rating (Max)
    120A
  • Leakage Current (Max)
    166mA
  • High Pot
    2700 V
  • Height
    226mm
  • Length
    125mm