  • B82804A0264A210
B82804A0264A210
advertisement
Manufacturer No:
B82804A0264A210
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82804A0264A210
Package:
Datasheet:
B82804A0264A210
Description:
EPCOS - B82804A0264A210 - INDUCTOR, GATE DRIVE, 264UH, 1500V, SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82804A0264A210
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    EP5
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.240W 6.70mmx6.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Inductance
    264μH
  • Transformer Type
    Gate Drive
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:1:1
  • ET (Volt-Time)
    22.4VμS
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm