  • B82801B0803A020
B82801B0803A020
advertisement
Manufacturer No:
B82801B0803A020
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82801B0803A020
Package:
Datasheet:
B82801B0803A020
Description:
SMD transformer 80 uH, B82801B0803A020, EPCOS
Step5Bar-code shipping tag
B82801B0803A020
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Weight
    0.014oz 0.4g
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    B82801B
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.320W 7.11mmx8.13mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Invasive
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Inductance
    80μH
  • DC Resistance (DCR)
    0.8mOhm Primary 400mOhm Secondary
  • Frequency Range
    50kHz~1MHz
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:20
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm