  • B82801A0333A020
B82801A0333A020
advertisement
Manufacturer No:
B82801A0333A020
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B82801A0333A020
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82801A0333A020
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    150mg
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    4.1mm
  • Frequency
    1MHz
  • Inductance
    33 μH
  • Frequency (Max)
    1MHz
  • Lead/Base Style
    Solder
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.5mOhm
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:20
  • Current - Input
    7A
  • Length
    4.7mm
  • Width
    3.5mm