  • B82796C2113N201
B82796C2113N201
advertisement
Manufacturer No:
B82796C2113N201
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B82796C2113N201
Package:
Datasheet:
B82796C2113N201
Description:
Common Mode Filters / Chokes DATA LINE-CHOKE 4X11UH -30%/+50%
Step5Bar-code shipping tag
B82796C2113N201
    Select All
  • Height
    4.699mm
  • Length
    9.1948mm
  • Width
    6.7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    8
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    60mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    4
  • Depth
    6.8mm
  • Current Rating
    200mA
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    42V
  • Inductance
    11 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Inductor Application
    COMMON MODE CHOKE
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    60mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    11 μH
  • DC Current
    200mA
  • Number of Lines
    4
  • Current Rating (Max)
    200mA