  • B82791G2351N001
B82791G2351N001
advertisement
Manufacturer No:
B82791G2351N001
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B82791G2351N001
Description:
EPCOS B82791G2351N001 CHOKE, COMMON MODE, 22MH, 0.35A
Step5Bar-code shipping tag
B82791G2351N001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    3.000003g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.9Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Packing Method
    Bulk
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    17.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    350mA
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    22 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    350mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.9Ohm
  • Inductance Tolerance
    -30%
  • Inductance-Nom (L)
    22000 μH
  • DC Current
    350mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Height
    8mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    17.5mm