  • B82790C0253N201
B82790C0253N201
advertisement
Manufacturer No:
B82790C0253N201
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82790C0253N201
Package:
Horizontal, 4 Gull Wing
Datasheet:
B82790C0253N201
Description:
CHOKE, COMMON MODE, 0.025MH, 0.5A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82790C0253N201
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 Gull Wing
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B82790
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.236W 7.10mmx6.00mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Voltage - Rated AC
    42V
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    110mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Inductance @ Frequency
    25μH @ 100kHz
  • Height (Max)
    0.205 5.20mm