  • B82731T2651A020
B82731T2651A020
advertisement
Manufacturer No:
B82731T2651A020
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82731T2651A020
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
B82731T2651A020
Description:
Fixed Inductors 27mH 0.65A -30%/+50% 21.5x13.5 Radial
Step5Bar-code shipping tag
B82731T2651A020
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    B82731
  • Size / Dimension
    0.846Lx0.531W 21.50mmx13.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.6Ohm Typ
  • Current Rating (Max)
    650mA
  • Inductance @ Frequency
    27mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.831 21.10mm