  • B82727E6403A40
B82727E6403A40
advertisement
Manufacturer No:
B82727E6403A40
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B82727E6403A40
Description:
CMC 1.5MH 40A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
B82727E6403A40
    Through Hole
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    UR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.7mOhm
  • Current Rating (Max)
    40A
  • Height
    61.0108mm
  • Length
    64.9986mm
  • Width
    35.0012mm