  • B82727E6403A040
B82727E6403A040
advertisement
Manufacturer No:
B82727E6403A040
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82727E6403A040
Package:
Vertical, 8 PC Pin
Datasheet:
B82727E6403A040
Description:
Ind Power Line Choke 1.5mH -30 to 50% 10KHz Ferrite 40A PC Pin Cardboard
Step5Bar-code shipping tag
B82727E6403A040
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 8 PC Pin
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    B82727
  • Size / Dimension
    2.559Lx1.378W 65.00mmx35.00mm
  • Tolerance
    50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Packing Method
    Bulk
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Rectangular
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    UR
  • Lead Length
    5mm
  • Inductance
    1500 μH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.7mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    40A
  • Inductance @ Frequency
    1.5mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    2.402 61.00mm