  • B82726E6203B041
B82726E6203B041
advertisement
Manufacturer No:
B82726E6203B041
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82726E6203B041
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
B82726E6203B041
Description:
CMC 2.7MH 20A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
B82726E6203B041
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    B82726
  • Size / Dimension
    2.165Lx1.339W 55.00mmx34.00mm
  • Tolerance
    50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Packing Method
    Bulk
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    UR
  • Lead Length
    4mm
  • Inductance
    2700 μH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    4.4mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    20A
  • Inductance @ Frequency
    2.7mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    2.047 52.00mm