  • B82721J2501N022
B82721J2501N022
advertisement
Manufacturer No:
B82721J2501N022
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82721J2501N022
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
B82721J2501N022
Description:
CMC 27MH 500MA 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
B82721J2501N022
    Select All
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B82721
  • Size / Dimension
    0.717Lx0.520W 18.20mmx13.20mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.1Ohm Typ
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Inductance @ Frequency
    27mH @ 10kHz
  • Height
    20.2946mm
  • Length
    18.2118mm
  • Width
    13.208mm
  • Height (Max)
    0.799 20.30mm