  • B82721J2401N020
B82721J2401N020
advertisement
Manufacturer No:
B82721J2401N020
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82721J2401N020
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
B82721J2401N020
Step5Bar-code shipping tag
B82721J2401N020
    Select All
  • Current Rating (Max)
    400mA
  • Inductance @ Frequency
    39mH @ 10kHz
  • Height
    20.3mm
  • Length
    18.2mm
  • Width
    13.2mm
  • Height (Max)
    0.823 20.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Weight
    5.000005g
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B82721
  • Size / Dimension
    0.717Lx0.520W 18.20mmx13.20mm
  • Tolerance
    30%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    13.2mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Inductance
    39 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    400mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2Ohm Typ