  • B82614R2801A30
B82614R2801A30
advertisement
Manufacturer No:
B82614R2801A30
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B82614R2801A30
Step5Bar-code shipping tag
B82614R2801A30
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.9Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    3000 µH
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    800mA
  • Height
    30.988mm
  • Length
    32.512mm
  • Width
    21.0058mm