  • B82503UE1
B82503UE1
advertisement
Manufacturer No:
B82503UE1
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82503UE1
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
B82503UE1
Description:
CMC 25UH 15A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
B82503UE1
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to B82503UE1.
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B82503
  • Size / Dimension
    2.283Lx0.906W 58.00mmx23.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    15mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    15A
  • Inductance @ Frequency
    25μH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.130 28.70mm