  • B82498F3561G000
B82498F3561G000
advertisement
Manufacturer No:
B82498F3561G000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82498F3561G000
Package:
0805
Step5Bar-code shipping tag
B82498F3561G000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum (Ag/Pd/Pt)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.7mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    560 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Frequency - Self Resonant
    400MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    23
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    95Ohm
  • Rated Current-Max
    0.23A
  • Inductance-Nom (L)
    0.56 μH
  • DC Current
    230mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 50MHZ
  • Length
    2.3mm