  • B82462A4682M000
B82462A4682M000
advertisement
Manufacturer No:
B82462A4682M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82462A4682M000
Quantity:
In Stock : 30982
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82462A4682M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    100mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.15A
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    100mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 μH
  • DC Current
    1.4A
  • Length
    6.2mm
  • Width
    6mm