  • B82451N4754E002
B82451N4754E002
advertisement
Manufacturer No:
B82451N4754E002
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82451N4754E002
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 13497
Step5Bar-code shipping tag
B82451N4754E002
    Select All
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.9mm
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    4.75 mH
  • Test Frequency
    0.125MHz
  • Frequency - Self Resonant
    1.2kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • Case/Size Code
    3030
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    42Ohm
  • Inductance Tolerance
    3%
  • Inductance-Nom (L)
    0.00475 μH
  • Length
    7.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    B82451N-E
  • Tolerance
    3%