  • B82442T1563K050
B82442T1563K050
advertisement
Manufacturer No:
B82442T1563K050
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82442T1563K050
Package:
Step5Bar-code shipping tag
B82442T1563K050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    56 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.679Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    7.5MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Inductance-Nom (L)
    56 μH
  • DC Current
    600mA
  • Special Feature
    FLAME PROOF
  • Length
    5.9mm