  • B82442T1335K050
B82442T1335K050
advertisement
Manufacturer No:
B82442T1335K050
HK JDW NO:
3410-B82442T1335K050
Package:
Datasheet:
B82442T1335K050
Step5Bar-code shipping tag
B82442T1335K050
  • Type
    Parameter
    Select All
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    32.8Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    85mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Inductance
    3.3 mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • Max DC Current
    85mA
  • Frequency - Self Resonant
    1MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    32.8Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    3300 μH
  • DC Current
    85mA
  • Special Feature
    FLAME PROOF
  • Height
    5mm
  • Length
    5.6mm
  • Width
    5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    480.014126mg
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%