  • B82442H1473J000
B82442H1473J000
advertisement
Manufacturer No:
B82442H1473J000
Manufacturer:
EPCOS AG
HK JDW NO:
3410-B82442H1473J000
Step5Bar-code shipping tag
B82442H1473J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Construction
    Flame Retardant
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.68Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2220
  • Rated Current-Max
    0.48A
  • Inductance-Nom (L)
    47 μH
  • Self Resonant Frequency
    8.5MHz
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Number of Terminals
    2
  • Core Material
    FERRITE
  • Series
    B82442H
  • Tolerance
    5%