  • B82432T1152K
B82432T1152K
advertisement
Manufacturer No:
B82432T1152K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82432T1152K
Package:
Datasheet:
Description:
B82432T1152K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 2661
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82432T1152K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    1.15A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    1.15A
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    110mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    1.5 µH
  • DC Current
    1.15A
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    3.4036mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm