  • B82432T1102K000
B82432T1102K000
advertisement
Manufacturer No:
B82432T1102K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82432T1102K000
Quantity:
In Stock : 73156
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82432T1102K000
  • Inductance
    1 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    110MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    10
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    80mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    1 μH
  • DC Current
    1.3A
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    3.4036mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    80mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.3A