  • B82422T3180J000
B82422T3180J000
advertisement
Manufacturer No:
B82422T3180J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82422T3180J000
Package:
1210
Step5Bar-code shipping tag
B82422T3180J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1210
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.8mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    18 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Frequency - Self Resonant
    2GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    21
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    320mOhm
  • Rated Current-Max
    0.45A
  • Inductance-Nom (L)
    0.018 μH
  • DC Current
    450mA
  • Length
    3.5mm