  • B82422T1184K
B82422T1184K
advertisement
Manufacturer No:
B82422T1184K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82422T1184K
Package:
1210
Datasheet:
B82422T1184K
Description:
B82422T1184K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82422T1184K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.9mm
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    180 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    18Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    180 µH
  • DC Current
    50mA
  • Height
    2.3mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm